Uzaya elektrikli spor araba fırlatılacak!

Şaka değil! Marsa elektrikli otomobil gönderilecek! Hem de bu otomobil, David Bowie’nin ünlü Space Oddity şarkısı eşliğinde belki de milyonlarca yıl boyunca Mars’ın yörüngesinde dönecek.

ABDli elektrikli otomobil şirketi Tesla’yı ve onun dahi kurucusu Elon Musk’ı duymayan kalmadı sanırım. Yaptığı yeniliklerle dünyayı sürekli şaşırtan Musk, insanı imrendiren son hamlesini de yaptı. 

Elon Musk Twitter’da bir süre önce, Mars’ın yörüngesine gönderecekleri ilk Falcon Heavy roketinin içerisine kendi kiraz rengi Tesla Roadster’ını koyacağını ve arabanın içerisinde David Bowie’nin ünlü Space Oddity şarkısı çalarken milyonlarca yıl boyunca Mars’ın yörüngesinde döneceğini söylemişti. Tabi herkes bu kadar da olmaz diyerek bunun Musk’ın ara sıra yaptığı şakalardan biri olduğunu düşündü.

“Kırmızı gezegen için kırmızı bir araba” 

Ama artık bunun bir şaka olmadığını görüyoruz. SpaceX’in de CEO’su olan Elon Musk, kendi Instagram hesabından yaptığı açıklamada, Falcon Heavy roketinin ilk testine çeşitlilik getirmek adına kızıl renkli Tesla Roadster’i Mars’a göndereceklerini belirtti. Üstelik Mars’ın yörüngesine göndereceği kiraz rengi Tesla Roadster’ını Falcon Heavy roketlerinin yük bölmesine yüklenmiş halde fotoğraflarını paylaştı. Oldukça detaylı olarak paylaşılan bu fotoğrafların yanına da “Kırmızı gezegen için Kırmızı bir araba” diye başlayan nefis bir not iliştirdi.

Tesla bu denemede başarılı olursa, Mars’ın yörüngesinde arabası olan evrendeki ilk otomobil markası olacak.

PaylaşShare on Facebook5Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Email this to someonePrint this pageShare on Tumblr0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir