Trump iklim değişikliğine bu kez inanacak

İklim değişikliğine bir türlü inanmayan, bunu ABD ekonomisine zarar vermek isteyenlerin, özellikle de rakibi Çin’in uydurduğu bir hikaye olduğunu savunan ABD Başkanı Donald Trump kendi anlayabileceği bir yolla ikna edilecek. Küresel ısınmanın etkisinin en somut olduğu söylenen buzulun üzerine Trump’un yüzü kazınacak.

Finlandiya merkezli iklim grubu ‘melting ice’ın başlattığı ‘Project Trumpmore’ adlı bu sanat ve sosyal sorumluluk projesi ile ABD başkanı Donald Trump’ın iklim değişikliği konusundaki tavrının yanlışlığı kanıtlanacak. Şöyle ki; 115 metrelik Donald Trump yüzlü buz heykeli iklim değişikliği ile artan küresel ısınma nedeniyle eriyecek. Buzul heykelde yapılacak düzenli ölçümler ile iklim değişikliğinin gerçekliği yansıtılacak.

Melting Ice aslında iklim değişikliğine inanmayan ve bu konuda söz sahibi olan herkesin benzer bir heykelini yapmak istiyor. Ne de olsa insanlar kendi yüzlerinin giderek yok olmasına kayıtsız kalamazlar…

Bu arada Trumpmore’un tamamlanması için yarım milyon dolar toplanması gerekiyor. Eğer projeye destek vermek isterseniz www.projecttrumpmore.com adresinden destek olabilirsiniz.

PaylaşShare on Facebook4Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Email this to someonePrint this pageShare on Tumblr0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir