Roma parklarını koyun ve keçiler temizleyecek

Roma Belediyesi bakımsız kalan parkları için son derece doğal ve ilginç bir yöntem buldu. Belediye Başkanı Virginia Raggi tarafından ortaya atılan fikir sayesinde bu iş için koyun ve keçiler görevlendirilecek. Bu yöntemle Belediye kısıtlı bütçesini zorlamazken, koyun ve keçiler de karınlarını doyurmuş olacak. Bakımsız parklardaki büyüyen yeşilliklerin temizlenmesi dışında, koyun ve keçilerin dışkıları da gübre olarak kullanılabilecek. Ayrıca çevre düzenlemesi için gürültülü ve çevreye zararlı gaz salınımına yol açan makina kullanımının çevreye verdiği zarar da önlenmiş olacak.

Muhalefet başta olmak üzere çeşitli çevrelerden alaylı eleştiriler alan bu uygulama, tüketici hakları derneği tarafından destekleniyor. Dernek, Roma’da yetiştirilen 50 bin koyunun bu iş için kullanılmasına yardımcı olabileceklerini açıkladı. Bu yöntem Berlin gibi büyük şehirlerde de uygulanıyor.

PaylaşShare on Facebook11Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Email this to someonePrint this pageShare on Tumblr0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir