Meğer herkes sır küpüymüş!

Herkesin sırları vardır, bunu herkes bilir. Ancak son araştırmalar işin boyutunun biraz daha karmaşık olduğunu ortaya koyuyor.

Psikologlara göre, herkesin beş tanesini asla kimseyle paylaşmadığı en az 13 sırrı varmış. Bu biraz abartı gibi gelse ve sırların sayısı kişiye göre değişse de araştırmalar ortalama sonuçları söylediklerinden doğru olabilir.

Ayrıca Journal of Personality and Social Psychology dergisi’nin Mayıs sayısında Michael Slepian tarafından kaleme alından ve bin kişinin katıldığı araştırmada, 13 bin sır kategorilere ayrılmış. Sırlar 38 ayrı kategoride toplanmış. Ve ortalama bir insanın bu listedeki en az 13 kategoride sırrı olduğu ortaya çıkmış.

Sırlarla yaşamak zor

Sır tutan insanlar üstlendikleri görevleri olduğundan daha zor olarak görmeye eğilimli oluyorlarmış. Hatta sırrı daha çok olan insanlar kendilerine gösterilen bir tepenin gerçekte olduğundan çok daha zorlu ve dik olduğunu söylemişler.

İşte en çok görülen sırlar

Yüzde 60 oranında bir yalan ya da mali durumun uygunsuzluğu
Yüzde 47 oranında güvenin kötüye kullanılması
Yüzde 33 oranında hırsızlık, gizli ilişki veya iş yerinde hoşnutsuzluk

PaylaşShare on Facebook7Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Email this to someonePrint this pageShare on Tumblr0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir