Bu kadın ikizini de bedeninde taşıyor!

Amerikalı Taylor Muhl isimli kadının vücudunun üst kısmının yarısı adeta cetvelle çizilmiş gibi iki farklı renge sahip. Halk arasında yarım ağrı olarak bilinen migreni andıran bu durumu merak eden Taylor’a doktorlar son derece şaşırtıcı gerçeği açıklamışlar. Taylor anne karnındayken ikizinin DNA’sını da emerek kendi vücudunda birleştirmiş.

Taylor vücudunun yarısında DNA’sını taşıdığı ikizinin farklı bağışıklık sistemi ile kendi bağışıklık sisteminin sürekli birbirleriyle savaşması nedeniyle sık sık hastalanıyor.

Bir bedende iki kişi!

Tıp dilinde Kimera Sendromu adı verilen bu durum anne karnında ikizlerin hücrelerinin birleşerek tek bir bebeğin doğması anlamına geliyor. Doğan bebek ise iki ayrı DNA yapısına, kan dolaşımına ve bağışıklık sistemine sahip oluyor.

Yunan mitolojisinde Kimera

Hastalığın ismi ise Yunan mitolojisine dayanıyor. Kimera, Yunan mitolojisinde tek bir vücutta çeşitli canlıların kimi uzuvlarına sahip, ağzından ateş püskürten yaratık. Genellikle yaratığın bir başı aslan, bir başı keçi, gövdesi aslan ve kuyruğu yılan olarak tasvir ediliyor.

PaylaşShare on Facebook4Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Email this to someonePrint this pageShare on Tumblr0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir