İnternetten ev alırken ya da kiralarken emojilere dikkat!

İnternetin yaygın olarak kullanılması emlak sektörünü de değiştiriyor. Paralarını emlakçılara kaptırmak istemeyenler aracıyı ortadan kaldırarak doğrudan kiralama ve satın alma işlemlerini yapabiliyorlar.

Ama bu konuda da son derece ilginç olaylar yaşanmaya başladı. Kiralık ev arayan İsrailli bir çift, internet ilanından gördükleri bir ev için ev sahibine bir mesaj gönderdi. Evi gezip görmek istediklerini ifade ettikleri bu mesajda sosyal medya da oldukça popüler olan emojileri de kullandılar.

Buraya kadar herşey normal. Gülen surat, şampanya şişesi ve dans eden figür emojilerini gören ve çiftin evi kesin kiralayacağını düşünen ev sahibi ise ilanı yayından kaldırdı. Gel gör ki çift evi tutmadı. Bunun üzerine kandırıldığını düşünen ev sahibi çifti dava etti. Hakim kullanılan emojilerin niyet belirttiğini ve ev sahibini yanlış yönlendirdiğine karar verdi. Çift bunun üzerin 2500 dolar tazminat ödemeye mahkum edildi.

Artık tamamen duygu ifadesi olarak kabul görüp yaygınlaşan emojileri bundan sonra çok daha dikkatli kullanmakta yarar var…

PaylaşShare on Facebook11Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Email this to someonePrint this pageShare on Tumblr0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir