İngilizceyi yapay zekadan öğreneceğiz

İngilizce öğretmenliği tarihe karışabilir. İngilizce öğretmek üzere ‘Parla’ adında bir yapay zeka geliştirildi. Ücretsiz yapay zeka, barındırdığı birçok programı sayesinde daha etkili ve verimli dil öğretiyor ve öğrenim düzeyini hemen grafikleştiriyor.

Ancak şu anda Türkçe dil seçeneği yok. Parla’nın geliştiricileri 2020 yılına kadar farklı dil seçeneklerini geliştirecekler.

Yabancı dil öğrenimini tamamen değiştirmesi beklenen Parla, bir öğretmen gibi İngilizce öğrenenlere ödev veriyor, hataları düzeltiyor, bir sonraki adımda neler öğrenmesi gerektiğini söylüyor ve yeni bir kelimeyi veya gramer bilgisini açıklıyor. Her yere taşınabiliyor olması ise İngilizce öğrenmede mekan sınırlamasını kaldırıyor. Dahası, süre kısıntısı da yok. İnsanlar boş oldukları zaman dilimlerini kısa da olsa dil öğrenmek için değerlendirebiliyorlar.

Yapay zekanın önümüzdeki dönemlerde yabancı dil öğrenmeyi tamamen farklılaştıracağı, daha etkili ve verimli hale getireceği tahmin ediliyor.

PaylaşShare on Facebook22Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Email this to someonePrint this pageShare on Tumblr0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir