Yalnızlaşan dünyada ilk Yalnızlık Bakanlığı kuruldu

Ne ilginçtir ki nsanların yalnızlığı dünya nüfusuyla birlikte artıyor. Modern yaşamın getirdiği hayat koşulları insanları her gün biraz daha kendi kabuklarına hapsedip yalnızlaştırıyor. Özellikle gelişmiş ülkelerde oldukça büyük bir sorun olarak öne çıkan yalnızlık sorunu artık sosyal bir sorun olarak ele alınmaya başlandı.

Dünyanın en büyük sömürgeci ülkesi olan İngiltere yalnızlığın en yoğun yaşandığı ülkelerden biri. İngiltere’de 9 milyon kişi yalnız. Bunların da 4 milyonunu 75 yaşından büyük insanlar oluşturuyor. 75 yaşından büyük insanların çoğu günlerce bazen haftalarca hiçbir sosyal temas kurmadan yaşıyor.

Bu nedenle İngiliz hükümeti konuya el atmaya ve yalnızlıktan kaynaklanan acı ve sorunlara çözüm getirmeye karar verdi. Hükümet bir “Yalnızlık Bakanlığı” kurdu.

Yalnızlık Bakanı olarak atanan Tracey Crouch, bu konunun öldürülen İşçi Partisi lideri Jo Cox’un tutkuyla ilgilendiği bir konu olduğunu ve kendilerinin de onun anısına sahip çıkmak ve ingiltere’de yalnızlıktan ötürü acı çeken milyonlarca kişiye yardım etmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this pageShare on Tumblr