Kanadı yaralı kelebeğe ameliyat!

Herkes kelebekleri sever. Ama Amerikalı Romy McCloskey adlı kadın için kelebekler çok daha özel bir yere sahip. Çok sevdiği annesini kaybetmeden önce annesinin moral vermek için söylediği ne zaman bir kelebek görse onunla olduğunu bilmesi gerektiği sözleri nedeniyle McCloskey, Teksas’ta bulunan evinin bahçesindeki tırtılları toplayıp kelebek olana kadar besleyecek kadar kelebek düşkünü olmuş.

McCloskey beslediği tırtıllardan birinin kozalak oluşumu esnasında zarar görerek kanadının bir kısmı kopmuş bir kelebeğe dönüştüğünü görünce bir şeyler yapması gerektiğini düşündü. Üç günlük erkek kelebeğin hiç uçamayacak olmasına dayanamayan Teksaslı kadın, bir kaç gün önce ölen bir kelebeğin kanadını dikkatli bir şekilde keserek, kelebeğe yapıştırdı. Yapışma esnasında kelebeğin zarar görmemesi için de yapıştırıcıyla birlikte talk pudrası kullandı. Bu küçük ameliyatın ardından kelebek uçarak uzaklaştı.

Uzmanlar bu işlemin acı verici olmadığını ve kelebek üzerindeki etkisinin insanlardaki saç kesimi gibi olduğu belirtiyor.

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this pageShare on Tumblr