İsrailli hemşire savaş siyasetini paramparça etti

Devletlerin yürüttüğü düşmanca siyasetlerin halklarla bir ilgisi olmadığının ve olmaması gerektiğinin en güzel, en ilginç örneği İsrail’de yaşandı. Yıllardır süren İsrail-Filistin savaşı, güzel yürekli bir İsrailli kadın tarafından paramparça edildi.

Filistinli dokuz aylık Yaman bebek, İsrail’de anne babası ile trafik kazası geçirdi. Babası kazada ölen, annesi ise ağır yaralanan Yaman bebek, hafif yaralandı. Ancak anne sütüne alışmış olan bebek hastanede bir türlü biberon ile beslenmeyi kabul edemedi. Yedi saat boyunca Yaman bebeği beslemeye çalışan ancak başaramayan, aç kalmasına dayanamayan İsrailli hemşire Ula Ostrowski-Zak, gönüllü olarak belli aralıklarla Yaman bebeği emzirerek bebeği aç kalmaktan kurtardı.

Hangi anne olsa aynı şeyi yapardı…

Kendisinin de emzirdiği küçük çocuğu olan İsrailli hemşire, çocuğun halasının yaptığı karşısında inanamadığını kaydetti. Bebeğin halasının kendisine sarılarak teşekkür ettiğini belirterek, “Hangi anne olsa bunu yapardı” dedi. Ayrıca bir fotoğrafını da twitter üzerinden paylaşan hemşire, binlerce beğeni aldığını ve binlerce kadının Yaman bebeği emzirmek için gönüllü olduğunu da söyledi.

Dünyayı kadınlar kurtaracak. Bu boşuna söylenmiş bir söz değil…

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this pageShare on Tumblr