Dünyanın en acımasız seri katili kadının bize söyleyecekleri var

Bugün Pazar ve güzel bir film izleyerek gününü değerlendirmek isteyenler için ABD’nin ilk kadın seri katili Aileen Wuornos’un yaşam hikâyesini anlatan ve ‘Cani’ olarak Türkçeye çevrilen ‘Monster’orijinal isimli filmi şiddetle öneriyoruz.

İnsan doğası ve katıksız kötülük ile ilgili yazılabilecek onlarca kitaba bedel bir film olan Cani ile yaşam mücadelesinde bedenini satmak zorunda bırakılmış bir kadının yaşadıklarıyla nasıl değiştiğine adım adım tanık oluyorsunuz. Değişen kadının yaptıkları ne derece korkunç ve kabul edilemez olursa olsun, ruhunuzun derinliklerinde o kadına asla kızamıyorsunuz.

Sinema Sanatının Zirvesi

Sinema dünyasının en güzel kadınlarından olan Charlize Theron’a En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ı kazandıran film koşulların insanların görüntüsünü ne kadar değiştirdiğine de çok iyi bir örnek sunuyor. Sırf bu rolü için 20 kilo alan ve vücudu gibi tüm yüz ifadeleri de değişen Theron’u tanımak neredeyse imkansız.

Biraz rahatsız edici olsa da insanoğlunun kötü doğasına çomak sokan ve toplumsal eşitsizlik yarasını kanatan ‘Cani’ mutlaka izlenmeli.

Cani mi kurban mı?

Aileen Wuornos, 1989-1990 yılları arasında cinsel ilişkiye girdiği bazı kişileri öldürdü ve cesetlerini ormanda sakladı. 7 kişiyi öldürdüğü iddia edilse de, iki kişinin cesedi bulunamadığından 5 kişiyi öldürmekten yargılandı. Hakkında verilen ölüm kararını duyunca, “Ben masumum. Umarım size de tecavüz ederler bok çuvalları” diye bağırdı. Wuornos, 9 Ekim 2002 Çarşamba günü idam edildi.

PaylaşShare on Facebook10Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Email this to someonePrint this pageShare on Tumblr0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir