Çin’de bir üniversitede internet fenomeni olma bölümü açıldı

İnternet günümüz insanının vazgeçilmez uğraşlarının başında geliyor. Bir çok sosyal medya ağında yarışan milyonlarca insan takipçi sayılarını artırmaya çalışıyor. Kimi bunda başarılı olup bunu önemli bir kazanç kapısı haline getirirken kimi de pek başarılı olamıyor.

Eğer siz de internet fenomeni olmak istiyor ama bu konuda çok da başarılı olamadığınızı düşünüyorsanız artık endişelenmeyin. Bunun için eğitim alıp kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bu konuda ilk girişim Çin’den geldi. Çin de bir üniversite, internette ünlü olabilmek için gerekli yeteneklerle donatmak için üç yıllık özel bir önlisans bölümü açtı. Makyaj sınıflarından, podyum yürüyüşü çalışmalarına ve estetik, halkla ilişkiler, fotoğraf düzenleme yetenekleri ve dans performanslarına kadar, internet fenomeni olmak için gerekli her şey burada öğretiliyor. Şu anda çoğu kadın olmak üzere bu bölümün toplam 33 öğrencisi bulunuyor.

Tabi bunu başaran Çinliler yılda 46 milyon dolara kadar para kazanabiliyorlar. Çünkü Çin’de 700 milyon cep telefonu kullanıcısı mevcut. Ancak bu bölümlerin dünyanın farklı ülkelerinin üniversitelerinde de açılması kaçınılmaz.

 

 

PaylaşShare on Facebook4Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Email this to someonePrint this pageShare on Tumblr0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir