Bu bebek annesinden sadece bir yaş küçük!

‘Kar bebeği’ (snowbaby) ismini duymadıysanız hemen söyleyelim. Gelecekteki muhtemel bir doğum için kullanılmak üzere dondurulan ve saklanan embriyolara verilen ad.

İşte 14 Ekim 1992 tarihinde dondurulan bu embriyolardan biri Kasım ayında ABD’de dünyaya geldi. ‘Kar Bebeği’nin bilinmeyen sahibi onu bebek sahibi olmak isteyen ama olamayan genç bir çifte bağışladı. Böylece 26 yaşındaki Tina, onu dünyaya getirdi. Embriyodan sadece bir yaş büyük olan anne Tina ise duygularını, “ Bu embriyo benim arkadaşım olabilirdi” şeklinde ifade etti.

DOĞUM KAVRAMI KABUK DEĞİŞTİRİYOR

Emma Wren adı verilen kız bebek sayesinde doğurganlık sorunu yaşayan veya sağlık sorunları nedeniyle ilerde bebek sahibi olamayacak insanların bu yöntemle rahatlıkla çocuk sahibi olabilecek. Ya da kendilerini henüz çocuk sahibi olmaya hazır hissetmeyen ama zaman sorunu nedeniyle acele eden çiftler de bu yöntem sayesinde yaşamlarını yoluna koyduktan sonra çocuk sahibi olabilecekler.

PaylaşShare on Facebook7Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Email this to someonePrint this pageShare on Tumblr0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir